Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Związek z osobą niepłodną

Cześć, to ja, Adrianna. Mam 27 lat i jestem żoną osoby niepłodnej.

Śledząc moje social media mogliście już nie raz zauważyć, że staram się wspierać osoby dotknięte niepłodnością, ostatnio na przykład biorąc udział w kampanii @the_missisboss #jestemN97.

Ja sama, teoretycznie nie jestem chora, mogłabym mieć dzieci, zajść naturalnie w ciąże, może szczęśliwie ją donosić i urodzić zdrowe dziecko. Teoretycznie. Parę lat temu na swojej drodze trafiłam na człowieka z którym postanowiłam się związać. Kiedyś myślałam, że przez moje problemy hormonalne będę miała trudność z zajściem w ciąże o czym dość szybko mu powiedziałam, nie zawahał się jednak aby poprosić mnie o „rękę”. Liczyliśmy się z kłopotami, jednak okazało się, że są one do łatwego wypracowania i nie ma przeciwwskazań, aby próby podjąć. Przed ślubem więc ruszyliśmy do boju. Długie miesiące prób nie przynosiły rezultatu, spóźniające się miesiączki, złudna nadzieja, zawsze jedna kreska na teście – pewnie niejedna z Was też była w tym miejscu.

Kiedy po półtora roku sprawa dalej stała w miejscu trafiliśmy do kliniki leczenia niepłodności, pierwsza wizyta i zderzenie ze ściana. Mój mąż jest niepłodny. Nigdy nie będzie „wpadki”, nie będziecie wspominać i opowiadać dzieciom, że powstały podczas tego wyjazdu w góry kiedy siedzieliście z winem przy kominku i kochaliście się cała noc, a może wtedy kiedy po mocno zakrapianym sylwestrze uprawialiście dziki seks w samochodzie. Nie będzie spontaniczności. Będą strzykawki, będą fiolki i siniaki, będzie dokładna data i godzina kiedy zarodek został „podany” do Twojej macicy.

Nie jesteś chora, to nie Ty masz diagnozę osoby niepłodnej. Ale czy na pewno?

Czy może jednak decydując się na życie z osobą niepłodną Ciebie też dotyka to tak bezpośrednio, że w sumie też czujesz się „chora/y”. Czy mogąc cofnąć czas coś bym zmieniła? Nic. Dla mnie jest i zawsze był i będzie przede wszystkim ON. Ale pomyślałam sobie, że mówiąc o tematyce niepłodności pomijamy te drugie połówki, które cierpią z nami, czasem pewnie bardziej. Czy coś poświęcają? Czy chcą być słyszani? Co oni czują podczas tej drogi? 🕊

2 odpowiedzi na „Związek z osobą niepłodną”

  1. Hej, dzięki Wam za tego bloga! Mam pytanie – skąd to przekonanie, że mogłabyś zająć w ciążę naturalnie i ze jesteś..no krotko mówiąc „płodna”? Wydaje mi się, że ciężko to zweryfikować bez dokładniejszej diagnostyki. Mój mąż od zawsze mial problemy z brakiem plemników a ja byłam „partnerką osoby niepłodnej” do czasu kiedy zrobiliśmy ivf i zdrowy ładny zarodek się nie zagnieździł.. wtedy zrobiłam histeroskopię z laparoskopią i wyszło, że mam rozsianą endometriozę.. potem też wyszło pcos i cała lista innych rzeczy… No i tak właśnie przestałam być „tylko” partnerką osoby niepłodnej i sama zaczęłam się przez tą niepłodnosc definiować.
    Pozdrawiam Was!

    Polubienie

    1. Hej Ann!:) Bardzo Ci dziękuję za pytanie i komentarz 🙂 Wiesz co, miałam cały szereg badań + monitoring cyklu naturalnego, u mnie po prostu wszystko gra. Jeśli chodzi o budowę macicy – perfekcyjna. Nie mam żadnych problemów hormonalnych. Wielokrotnie miałam wykluczony pcos i o endometriozie nawet nie było mowy. Moje komórki zawsze były dobrej jakości. Jasne, że pewności nie mam, ale w sumie tutaj moglibyśmy założyć, że każda osoba może być niepłodna, skoro nie ma dziecka z jakiegoś powodu. Dlatego też tak ważne dla mnie tutaj było uwypuklenie tego, że mimo, że to mój mąż dostał diagnozę, to ja też czuję się „niepłodna”. Lekarze mówili, że u mnie wszystko ok i na tym się opieram, ale masz rację, że u nas też zdrowy zarodek się nie przyjął i może jest to jakiś problem który u mnie został nieodnaleziony. Pozdrawiamy!! 🙂

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: